Ismét itt a hétvége, megint összeszedtünk pár linket hogy legyen mit böngésznie kedves olvasóinknak. Ha valami kimaradt, a szamitogepes.nyelveszet(kukac)gmail.com címre írd meg bátran, ha töbet szeretnél olvasni, kövesd szamitogepesnyelveszet.tumblr.com oldalunkat.
Hírek a nyest.hu-ról
- Megtalálták volna a lekönnyebb nyelvet? - a surinami kreol lenne a legkönnyebben elsajátítható nyelv? A kérdés nyilván nem ilyen egyszerű, a cikk elmondja miért.
- Hol van az a Mahacskala? - Dagesztén, Dzsudzsák, miegymás
- Nem lenne kötelező az informatika a felnőttképzésben - a címről rögtön az jutott eszembe hogy képzés-e ma valami egyáltalán informatika nélkül - kedves szobafestő barátom Németországba áttelepülve került szembe azzal hogy biza az ottani folyamatos képzésnek (ja, ott folyamatosan kell képeznie magát!) vannak informatikai moduljai (amolyan ECDL szinten)
- Radoop - Párhuzamos elemzések nagy adatokon - a BME TMIT Adatbányászati Csoportja megalkotta a Radoop-ot ami a RapidMiner felületére elérhetővé tesz Hadoop-alapú adatelőkészítő és modellező operátorokat. Gratula!!!!
- 7 terület, ahol egy szerkesztő (még) okosabb lehet a számítógépes programoknál - azért én vitatkoznék a listával :D
- A Facebook, mint a hírmédia forgalomszállítója - na erre viszont nem gondoltam...
- Statistics and Symbols in Mimicking the Mind - a Chomsky-saga egy új darabja, de legalább ez érdekes.
- Big data: The next frontier for innovation, competition, and productivity - a McKinsey jelentése nagyon izgalmas, akiknek nincs sok ideje, olvassák el az ún. "executive summary"-t, a többieknek a teljes jelentést ajánlom!
- oreder word constant information does have? - egy érdekes tanulmány összefoglalója, az információelmélet nyelvészeti alkalmazásai egyre elterjedtebbek, érdemes megismerkedni velük
- How open data improved election coverage in Finland - a nyílt adatokat szeretjük, ez pedig egy jó poszt ami bemutatja miképp profitálhatnak az újságírók és az olvasók a nyílt adatokból.
- The Lady Tasting Tea: How Statistics Revolutionized Science in the Twentieth Century - középszintű statisztikai tudással olvasható könyv, ami segít megérteni a leggyakoribb és leggyakrabban félreértett technikákat. Elsősorban történeti mű, de olyan ragyogóan van megírva hogy nem tudja letenni az ember! Akik abba a típusba tartoznak hogy kell nekik egy kontextus amibe beteszik a tanultakat, feltétlenül olvassák el!
- The Psychological basis for UI Design Rules - hogy szeressük a pszichológiát és ne vágjuk vissza a keretszámokat :D
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése